Mali “Medvedki”, ki so pred meseci obiskovali vrtec Vetrnica, so kar naenkrat postali “veliki”. Prišli so v vrtec Mavrica, kjer so starejši otroci. Tam so spoznali nekaj novih prijateljev in vzgojiteljice.

Pri spremembah niso imeli težav. Kakopak, saj so imeli veliko dela.

Da smo se bolje spoznali, smo se igrali socialne igrice. Najbolj hecna je bila tista, kjer smo otroka skrili pod odejo, ostali pa so morali ugotovit, kateri otrok manjka… V manjših skupinicah smo prebirali raznovrstne knjige, zgodbe, otroške revije; igrali smo se matematike in razvrščali. Otroci so oživeli, ko so zagledali tempera barve. Vedeli so, da bodo dobili v roke čopiče. In ustvarjanje ne bo poznalo meja.

Tudi takrat, ko so zaslišali glasbo, jim je zaigral srček.

Ker smo imeli vremensko ugoden september, smo veliko časa preživljali zunaj. Predvsem na otroškem igrišču. Velikokrat smo se odpravili z “bibo” na sprehod. Enkrat nas je popeljala do železniške postaje, kjer smo si ogledali vlake, drugič pa smo si ogledali Pivko s Habjanovega hriba.

Z različnimi dejavnostmi smo obeležili “Dan mobilnosti”, “Dan športa” ter “Teden otroka”.

Skratka- ni nam dolgčas.

Otrokom dopuščava veliko časa za igro.

Možnost, da razvijajo pozitivne medsebojne odnose in prijateljstva.

Skupno se učimo razreševanja konfliktov, ki so del življenja.

Imamo se lepo.

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost