Zaradi naraščanja števila okuženih v državi epidemiološke službe preobremenjene, zato bodo epidemiologi o stilih z okuženimi obveščali le ranljive skupine.

Da bi bili pravočasno obveščeni o stiku z okuženim in preprečili nadaljnje širjenje vam svetujemo in vas naprošamo, da si naložite aplikacijo #OstaniZdrav.

Pomembno je, da si aplikacijo naložite še preden zbolite, da bodo lahko vaši stiki pred okužbo dobili informacijo o stiku,

Aplikacija #OstaniZdrav nas opozori, da smo bili v stiku z okuženim, zato obstaja večje tveganje, da smo se okužili tudi sami. Tako že nemudoma po opozorilu, ki ga prejmemo od mobilne aplikacije, postanemo pri svojem ravnanju še bolj odgovorni: opazujemo svoje počutje in ob prvem zaznavanju simptomov stopimo v stik z osebnim zdravnikom, se ne družimo, še posebej ne z ranljivimi posamezniki in še bolj dosledno izvajamo preventivne ukrepe (higiena rok in kašlja, nošenje mask in ustrezna medsebojna razdalja).

Več o aplikaciji in navodila si poglejte na tej povezavi:

https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/mobilna-aplikacija-ostanizdrav/

(Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost