Skoči na glavno vsebino

Letos se je zajtrka udeležil župan Robert Smrdelj, predstavnik Čebelarskega društva Pivka Franko Dolgan, vodja vrtca Klara Gardelin, ravnateljica Alenka Tomšič in Tamara Urbančič, predstavnica Društva za razvoj podeželja med Snežnikom in Nanosom. Za zajtrk smo se najedli z lokalno pridelanim medom, ki ga je za cel vrtec prispevalo čebelarsko društvo, domačimi jabolki in mlekom.

Društvo za razvoj podeželja med Snežnikom in Nanosom nam je dan popestrilo z družabno igro za otroke »Vrt družine Dobrojed«, ki jo je s pomočjo občinskih sredstev zasnovala Tamara Urbančič. Ta igra spodbuja k premišljenemu ravnanju z okoljem, uživanju lokalno pridelanega sadja in zelenjave. Otroci so se v igri preizkusili v družbi župana, ki je prvi vrgel kocko. Igra se je otrokom zdela poučna in hkrati zabavna. Imamo jo v igralnici in je del naših vsakodnevnih aktivnosti. Otroci z njo utrjujejo znanje in se vsak dan naučijo nekaj novega o trajnostnem ravnanju.

 

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost