Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta SKUM ( Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo) je v začetku meseca maja, našo skupino obiskal  glasbenik Peter Kus. V skupino je prinesel veliko izvirnih inštrumentov. Povedal nam je, da vse te inštrumente izdela sam in jih v trgovini ne moremo kupiti. Ko je igral na njih, smo ugotavljali, kje v naravi lahko še ta zvok slišimo. Najbolj smo se zabavali ob poslušanju zvokov živali in vremenskih pojavov. Na nekaj inštrumentov pa smo tudi lahko zaigrali in enega izmed njih tudi opazovali, kako se ga  naredi.  Peter pa nam je na koncu poslušanja inštrumentov, pripravil material in tako smo si tudi sam izdelali inštrument- žabica. Ko smo jih naredili, smo jih tudi preizkusili. Naša igralnica se je spremenila v pravo žabjo mlako.  S Petrom smo se tudi zaigrali igrico naglas- potiho in pri tem zelo uživali. V naslednjih dneh smo se z Evo in Jano naučili pesmico o žabicah, katero smo spremljali z našimi “žabicami”.

Celo delavnico pa sta Eva in Jana tudi fotografirale:

 

Hvala za obisk Peter!

Otroci iz skupine Gosenice, Eva in Jana

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost