V okviru projekta SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo), skupina Kobučki v tem šolskem letu sodeluje z gospo Katjo Povše (Od septembra 2007 je samostojna ustvarjalka na področju kulture: lutkovna animatorka in igralka ter pripovedovalka. Deluje tudi kot režiserka in soustvarjalka v lutkovnih predstavah za otroke in odrasle. Je ustanoviteljica avtorskega gledališča Pripovedno gledališče gdč. Bazilike in soavtorica AEIOU gledališča za dojenčke in malčke.). Katja nas je prvič obiskala v mesecu decembru, ko se je predstavila z gospodično Baziliko. Že pri prvem obisku je otroke popolnoma očarala. S svojimi obiski je nadaljevala v mesecu febrauarju in marcu. Skupaj z otroki so podrobneje spoznali zgodbo o Povodben možu, jo razčlenili ter se ob različnih rekvizituh o zgodbi pogovorili. Skupaj z otroki so spoznavali tudi sence in senčne lutke. Katja je vedno poskrbela, da so bili otroco pri vseh dejavnostih maksimalno vključeni in aktivni. Otroci se tako že veselijo njenega zadnjega obiska.

 

 

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost