Tako smo se prvič zbrali v četrtek, 27. 10. 2016, v enoti Vetrnica. V vrtcu nas je obiskala gospa magistra Tilka Jamnik, ki je v uvodnem nagovoru starše seznanila s potekom srečanje in sicer ga je razdelila na dva dela.
V prvem je staršem predstavila različne pristope do pisane besede ter na kakšen način otroka vplesti v svet besed, ki nas obkroža na vsakem koraku. Vsebina se nam je zdela zanimiva, saj je bila podkrepljena s primeri iz prakse. Medtem, ko so starši poslušali predavanje, so otroci v igralnici lahko listali po otroških knjigah, slikanicah, revijah (Cicido, Ciciban) ali se  igrali v kotičkih.
V drugem delu srečanja so se staršem pridružili otroci. Skupaj so spoznavali otroško literaturo, ki jo je s seboj prinesla predavateljica .Otroci so sami izbirali knjige, ki so bile razstavljene na knjižnem kotičku ter jih prinašali staršem. Skupaj so jih prelistali in prebrali medtem, ko so otroci sloneli v toplem objemu starševega naročja.

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost