Konec januarja smo se z otroki po dolgem času vrnili v vrtec. Kljub temu, da smo bili nekateri kar nekaj časa odsotni z življenja v vrtcu, smo se skupaj z otoki hitro prilagodili na nov ritem. Kljub razmeroma kratkemu obdobju (karantena skupine, zimske počitnice), smo z otroki uspeli narediti ogromno stvari. Ob sproščenem vzdušju in pozitivni naravnanosti smo se z otroki uspeli zelo povezati. Ob pomoči nekaterih socialnih iger smo se malo bolje spoznali (Kdo se skriva spodaj?, Potovanje v dežele, Gremo lovit medevda), druge socialne igre so nam pomagale, da smo si zečeli pomagati ter medsebojno sodelovati (Viseči most). Preko različnim elementarinih iger, naravnih oblik gibanja ter iger z žogo so otroci razvijali motorične (gibalne) sposobnosti. Veliko časa smo preživeli tudi na prostem (obiski gozda, igral, stadiona) ter si enkrat tedensko vzeli čas za daljše pohode (Petelinje, Gradec). Tudi na glasbo nismo pozabili. Svoje spretne ročice pa so otroci urili ob ustvarjanju z različnimi materiali (rezanje, risanje, slikanje,…).

Tudi v prihodnje se bova trudili, da bodo otroci deležni raznovrstnih dejavnostih, predvsem pa najine pozornosti in ljubezni. 🙂

Tanja in Kristina