Pred vami je nekaj fotografij iz dejavnosti s slanim testom, katere namen je bil urjenje fine motorike. Le ta je izredno pomembna v kasnejšem opismenjevalnem obdobju.

Takšno dejavnost lahko ponudimo otrokom vsak dan in ob različnih priložnostih. Slano testo preprosto hranimo v PVC vrečki nekje na polici, ki je dosegljiva otrokom in jo brez težav vzamejo, ko želijo oblikovati kroglice, svaljke ali figure.

Slano testo je poceni nadomestek za plastelin ali das maso, izdelanega pa imate v manj kot minuti. Potrebujete vodo, sol in moko torej sestavine, ki so vedno pri roki.

Recept: 1 skodelico  moke, 1 skodelico soli in malo vode (toliko da se masa poveže). Sestavine pregnetete in imate slano testo. Za popestritev lahko sveže testo obarvate tudi z tempera barvami. Kapljico barve kanete na testo in dobro pregnetete in imate obarvano slano testo. Želimo vam veliko ustvarjalnih užitkov.

Marija, Katja in Polona