V četrtek, 17.10.2019 so otroci skupin »Sončki« in »Klobučki« obiskali prireditev »Bogatajevi dnevi zaščite in reševanja«, ki je potekala v Postojni. Cilj celotne prireditve je bil krepitev pripravljenosti za osebno in vzajemno reševanje. Predšolskim otrokom so to predstavili na njim ustrezen način. Preko tehnike »kamišibaj« so spoznali, kaj se zgodi, če pozabiš, da se na štedilniku kuha juha.. Kaj storiti, ko se ta juha prismodi.. Otroci so tako obnovili svoje znanje, ki ga imajo že od prej. V razstavnem prostoru smo si ogledali onesnaženo vodo pod mikroskopom, se približali in pobožali reševalne pse, ogledali zaščitno opremo, barvali pobarvanke in se urili v didaktični igri »Spomin«- vse na temo reševanja. Sprehodili smo se tudi med raznovrstnim voznim parkom. Kmalu smo se odpravili v Kulturni dom, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo »Pikec Ježek in Gasilko Jež«.

Vsem na Upravi republike Slovenije za zaščito in reševanje, še posebej Veri Tratnik, se zahvaljujemo za prijetno, zanimivo, poučno in doživeto dopoldne.