Za nami sta dva zanimiva meseca. V mesecu novembru smo z otroki izpeljali kar nekaj socialnih iger (Viseči most, Kdo se skriva spodaj, Poiščite tiste katerim pripadate, Potovanje v deželo,…) ter tako poskrbeli, da so se otroci še bolj povezali med seboj, da so si med seboj pomagali ter sodelovali (igre skupinske dinamike), ter da so se naučili da je vsak izmed nas unikaten (V čem se razlikujemo?). V okviru tradicionalnega zajtrka nas je obiskal gospod čebelar ter tudi gospa ravnateljica. V zelo sproščenem vzdušju smo skapaj pojedli zajtrk ter tudi malo poklepetali. Otroci pa so se izredno razveselii obiska hrčka, ki ga je prinesla ena izmed deklic. Z veseljem so ga prijeli v roke, pobožali ter kasneje tudi narisali.

V mesecu decembru se je izredno veliko dogajalo. Otroci so dejavnosti načrtovali sami (navdušenje,veselje). Dejavnosti smo razvrstili, jih zapisali na kartončke ter kartonče spravili v posebne vrečice (na katerih so bile zapisane številke-dnevi v mesecu.). Vsak dan smo med zajtrkom eno vrečico odprli. Otroci so tako vedeli kaj jih v prihajajočem dnevu čaka. Tako smo v mesecu decembru z otroki ustvarili čudovite voščilnice, okrasil igralnico, oblikovali in spekli praznične piškote. V mesecu decembru smo si ogledali kar dve predstavi: eno v izvedbi “Gospodične Bazilike” ter drugo v izvedbi dijakinj Srednje vzgojiteljske šole Veno Pilon. Dogajanje se je stopnjevalo s pisanjem pisma za palčka in dedka Mraza ter obiskom omenjenih prazničnih junakov. Tudi tokrat so otroci dokazali, da je njihova domišljija brez meja. Samo malo jim je treba ponagajati s kakšnim namigom. 🙂 Praznični december smo  zaključili s prazničnim plesom ter slavnostnim kosilom.

Na tem mestu vam vsem skupaj želimo lepe in doživete praznike ter vse dobro v novem letu, ki prihaja.

Tanja, Tina in Kelly

 

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost