Teden otroka se je pri Čebelicah pričel s poslanico ZPMS, katere avtor je bil pesnik in pisatelj Feri Lainšek z naslovom Prosti čas. Kajti letošnji poudarek je bil v kvalitetnem preživljanju prostega časa. Otroci so izrazili svoje želje o tem, kako bi radi preživeli prosti čas v krogu svoje družine. V vrtcu pa smo teden namenili prosti igri,

peljali mlajše otroke iz skupine Gumbki na sprehod po mestu in se družili s sovrstniki iz skupine Miške v telovadnici.

Najbolj pa je otrokom ostala v spominu peka jabolčnega zavitka ali po domače “štrudla”. Otroci so od doma prinesli jabolka, ki smo jih najprej naribali …

… pripravili in stehtali vse sestavine za testo …

… potresli kruhove drobtinice, naribana jabolka, rozine, sladkor, maslo in cimet …

… malce poskusili, če je okusno in vse skupaj zavili.

Za popoldansko malico smo naš štrudel z užitkom pojedli.

Druga skupina otrok pa je pripravila kompot iz grozdja, jabolk, hrušk, …

Prvi teden v oktobru, ki ni le teden posvečen otrokom, ampak tudi starejšim, smo z otroki iz skupine Čebelice medgeneracijsko druženje obeležili z nastopom na kulturni prireditvi ob svetovnem dnevu starejših. V Krpanovem domu v Pivki jim je naš “Žoga bend” pripravil razigran nastop, ki je navdušil občinstvo.

Pozdrav od otrok, Marije in Katje.

(Skupno 14 obiskov, današnjih obiskov 1)