V šolskem letu 2017/2018 se je vrtec Pivka vključil v projekt “VARNO S SONCEM”. 

V njem sodelujeta obe enoti vrtca: Vetrnica in Mavrica.  Z izvajanjem programa želimo otroke in starše seznaniti z nevarnimi posledicami izpostavljanja soncu, delovanjem sončnih žarkov in s skrbjo za samozaščito. Otroke vsakodnevno opozarjamo ter se pogovarjamo o pomenu samozaščite.

KAJ VSE LAHKO NAREDIMO?

… Skrbimo za primerno zaščito sebe in otrok ob različnih priložnostih (pokrivala, oblačila, sončna očala, kot dodatna zaščita tudi zaščitna krema) – pri odhodu v naravo, v času preživljanja dopustniških dni, med vikendi, ob delovnikih, pri igri in delu na prostem…

… Podpiramo otroke pri pravilnem samozaščitnem ravnanju….

…Pred vsako igralnico smo na oglasno desko dodali plakat z informacijami, kako naj tudi doma starši upoštevajo načela zaščite pred UV sevanjem ter o pomenu zgleda odraslih otrokom

Letošnji “Dan sonca” smo praznovali v torek, 5.junija 2018. V ta namen smo na igrišču vrtca Mavrica priredili »Klobučkov piknik«. Z njim smo želeli starše in otroke na zabaven način spomniti, da v vrtec prinašajo pokrivala, ki bodo služila zaščiti tudi v poletnih dneh. Ta dan je bil namenjen igri in druženju otrok. Poskrbeli smo, da so imeli otroci na razpolago dovolj napitkov (vodo ali nesladkan čaj) ter sadja. Igra je potekala v prijetni senci dreves. Pred sončno pripeko pa smo se vrnili v vrtec, ter nadaljevali z igro v igralnicah.

 

 

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)