»Čarobni« december smo začeli s 3. srečanjem v okviru projekta »V objemu besed«. Dobil smo se 1.decembra 2016, ob 16:30 uri v enoti Mavrica.
Izdelali smo lanterne iz odpadnega materiala (stekleni kozarci, žica). Pobarvali smo jih z akrilnimi barvami ter z vatiranimi paličicami narisali različne vzorce. Otroci so bili pri ustvarjanju navdušeni, vsak otrok je izdelal svojo lanterno.
Po končanem ustvarjanju smo odšli v Pravljično sobo, kjer nas je pričakala babica Valerija. Prebrala nam je pravljico Lahko noč, čarobna luna – avtorja Janet Bingham.
Otroci so pravljico pozorno poslušali.
Nato smo poiskali vsak svojo lanterno, prižgali svečko in odšli na sprehod po mestu. Med potjo smo opazovali nebo, zvezde, luno in napise, ki se svetijo po mestu.